İZMİR DEDEKTİFLİK ALDATMA TÜRLERİ


İzmir Dedektiflik Aldatma Türleri 

Sayın okurlarımız, aldatma eylemi biz insanoğlunun var olduğu günden bugüne süre gelen gayriahlaki davranış şeklidir. Ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde yapılan aldatma eyleminin iki türde yapıldığını ortaya koymuştur. 1. Cinsel aldatma, 2. Duygusal aldatmadır. Bu iki tür aldatma ile ilgili tespit yapmak için öncelikle eşiniz tarafından nasıl aldatıldığınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Aldatılma davranışını ve bu davranış sergilenirken nasıl bir tutum izlendiği gibi konuları anlayabilmek için  aldatma sınıfına ne gibi davranışların girebildiği konusunda bir fikir sahibi olmak gerekmektedir.

İki insan arasında yaşanan evlilik ya da birliktelikler karşınızda yer alan eşiniz veya eş adayınızı ne kadar iyi tanıyorsanız o kadar sağlam temellere oturması anlamına gelir. Halk arasında “aşk sarhoşu olmak” ya da “aşktan gözü kör olmak” gibi deyimler âşık olduğunuz kişinin eksik ya da yanlış yönlerini görmemek ya da görmezden gelmek gibi durumlarda kullanılır. Gerçektende öyledir nedense aşkla, büyük bir sevgiyle bağlanılan kişiye hiçbir olumsuzluk yakıştırılmaz böyle bir tutumda olan kişilere de iyi gözle bakılmaz. Ancak geçici olan bu durumun sağlıklı düşünmeyi büyük ölçüde engellediğini sonraları yavaş yavaş gerçek hayata dönünce anlayabilmek mümkün olmaktadır. Ne yazık ki her ilişki bu seviyede ilerlemiyor bir sure sonra hayatın gerçekleriyle yüzleşmek kaçınılmaz oluyor.

İlişkilerin bitmesinde aldatma eyleminin büyük payı bulunmakta ancak aldatmayı sadece cinsel yönden gerçekleşen bir durum olarak saymamak gerekiyor çünkü aldatma eylemi birçok kavramı içine almaktadır. Aldatma kavramını iki ana gurupta toplamak mümkündür yapılan araştırmalarda bu yöndedir. Birinci tür aldatma eylemi cinsel aldatma olup ikincisi ise duygusal aldatmadır. Her iki aldatma eylemini aşağıda sizlere kısaca tanımlamaktayız.

1.     Cinsel aldatma,

Sayın okurlarımız, cinsel aldatma iki kişi arasında yaşanan bir eylemdir. Ancak burada aldatan kişinin partneri sık sık değişmektedir. Cinsel aldatma erkeğin karşı cinsle bir veya birkaç kez cinsel birliktelik yaşamasından ibarettir. Aldatmayı kafasına koyan kişi barda, pavyonda, birahanede, kafede, diskoda, genelevde, spor aktiviteleri esnasında, iş yerinde, iş münasebetiyle tanıştığı kişilerle, bir veya birden fazla cinsel birliktelik yaşamasına cinsel aldatma olarak tanımlamaktadır. Eşini cinsel yönden aldatan kişinin tespiti çok zordur çünkü eş partneriyle yatakta veya cinsellik yaşayabileceği bir yerde sadece cinsellik yaşar. Aynı kişiyle bu eylemini bir ya da birkaç kez yaşadıktan sonra ilişkisine son verir.

2.     Duygusal aldatma

Evlilik ya da birliktelik ilişkisi yaşanırken başka bir insana âşık olmak olarak tanımlanabilecek bir kavramdır. Duygusal olarak aldatma olayının temelinde  evlendiği kişi ile ortak bir geleceği taşıyamama durumu, evlendiği ya da birliktelik yaşadığı insanda aranan aşkın bulunmaması ya da duygusal manada boşluk yaşayıp yaşamakta olduğu ilişkiden sıkılma gibi etkenler bulunmaktadır. Fakat hem kadın hem de erkek için en rahatsız edici aldatma türüdür. Duygusal aldatma da eşler yatakta veya cinsellik yaşayabileceği bir yerde paylaşmış olduğu cinsel ilişkinin haricinde günlük yaşamlarında da duygularını zamanlarını ve paralarını da sevgilileriyle yaşamaktadırlar. Bu nedenle, duygusal aldatma içerisinde bulunan kişilerin yakalanması cinsel aldatmaya göre çok daha kolaydır.

Yukarıda açıklamasını yaptığımız her iki aldatma olayının gerekçeleri üzerinde durursak genelde bu tür aldatma olaylarının temelinde erken yaşlarda meydana gelen evlilikler, evlilikte cinsel yaşamda istenen doyuma ulaşmamak, cinsel deneyimsizlik, cinsel doyumsuzluk, cinsel mutsuzluk, değişiklik arzusu, eşe kızgınlık, cinsel merak, parayı sonradan bulma, arkadaşlarına hava atma ya da yaşanan muhafazakâr çocukluk  dönemi  gibi etkiler sayılabilir.

Saygılarımla,
Özel Dedektif Bilal KARTAL

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç