İZMİR DEDEKTİFLİK BOŞANMA DAVALARINA DELİL TOPLAMA


İzmir DedektiflikBoşanma Davalarına Delil Toplama

Yüzyıllardan bu yana yalnız yaşayamayan insanlar her zaman bir eş aramıştır. İlk insandan günümüze kadar seçilen eşler değişik törenler ile evlilik adı altında resmiyete dökülmüştür. Bu şekilde toplumun en küçük yapı taşı olan aileler meydana gelmiştir. Bazen resmi nikah ile bazen de dini törenler ile insanlar evliliklerini toplum huzurunda aleni şekle getirmiş olur.

Dünyada yapılan çeşitli törenler ile yasal şekilde kabul edilen evlilikler ülkemizde ancak resmi nikah ile yasal kabul edilmektedir. Yani ülkemizde çağdaş hukuk devletlerinde olduğu gibi ancak resmi şekilde yapılan evlilikler karşılıklı taraflar için bağlayıcı bir durum oluşturmaktadır. Dini şekilde yapılan nikahların ülkemiz için yasal şartlarda bağlayıcı bir yanı bulunmamaktadır.

Boşanma Davalarında Hukuki Gerekçeler

Büyük bir umut ile başlayan birçok evlilik hayal kırıklığı ile son bulabilmektedir. Bazen sadece anlaşamadıkları için ayrılan çiftler bazen bir taraflı aldatma sonucunda ayrılabilmektedir. Konu ne olursa olsun genelde evlilikler çatışmalı bir şekilde son bulmaktadır. Özellikle uzun yıllar süren ve bu yıllar içinde mal sahibi olan çiftler manevi çekişmenin yanı sıra maddi çekişmeli bir sürece de girmektedir.

Mahkemede boşanma davalarının gerçekleşmesi tarafların boşanma sebebini ispatlaması ile gerçekleşmektedir. Aile mahkemeleri tarafından görülen boşanma davaları Asliye Hukuk Mahkemeleri tarafından görülmektedir. Ülkemizde yasal olarak geçerli olan 6 tane boşanma sebebi bulunmaktadır. bu boşanma sebeplerinin hepsinin elle tutulur bir şekilde deliller ile ispatlanması gerekmektedir. Eğer açılan dava içinde dava sebebi ispatlanamazsa sayın mahkeme tarafından bu dava reddedilecektir. Ayrıca reddedilen davadan sonra boşanma sebebini ispatlayamayan taraf 3 yıl içinde yeni bir boşanma davası açamayacaktır.

Boşanma Davalarında Mahkeme Süreci

Açılan davalar sonrasında taraflar için mahkemece belirlenen 15 gün süresince delil sunmak için zaman verilmektedir. 15 gün içinde tüm deliller sayın mahkemeye sunulmalıdır. Delil toplama süreci sonrasında dosyaya eklenen ya da delil toplama süreci sonrasında direk olarak sayın mahkemeye sunulan deliller kesinlikle sayın mahkeme tarafından kabul edilmeyecektir. Bu bakımdan boşanma davalarında sayın mahkeme tarafından verilen 15 günlük delil toplama sürecinde gereken delillerin yasal yollar ile bulunmuş olması oldukça önemlidir.

Açılacak olan boşanma davalarında sağlıklı bir sonuç almak için boşanma davaları öncesinde kesinlikle gereken delillerin tamamının toplanması en mantıklı çözümdür. Açılacak davadan sonra delil toplamanın sizin için birden fazla dezavantajı bulunmaktadır. Bu dezavantajlardan birisi zaman kısalığı olurken asıl önemlisi ve diğeri de karşı tarafın delil toplama sürecinden haberdar olmasıdır.

Boşanma Davaları İçin Delil Toplama Süreci

Delil toplama süreci boşanma davalarının can damarıdır. Boşanma davalarında haklı olan taraf karşı tarafa fark ettirmeden hemen delil toplama sürecine başlamalıdır. Bu süreç içinde dikkat edilmesi gereken iki husus bulunmaktadır. Bu hususlardan birisi toplanacak delillerin yasal yollar ile elde edilmiş olması iken diğeri delil toplama sürecinin olabildiğince kısa sürmesidir. Karşı tarafın haberi olmadan yürütülecek olan bu süreçte profesyonel şekilde yapılacak takip oldukça önemlidir.

Delil temin etmek için karşı tarafın habersiz olması hem delil toplamanın kolaylığı açısından hem de toplanan delillerin çürütülememesi açısından oldukça önemlidir. Delil toplama açısından yapılan çalışmalarda profesyonel kişilerin rol alması ise karşı tarafın bu süreçten asla haberinin olmamasını sağlamaktadır. Bu bakımdan boşanma davaları haklı tarafın lehine bir şekilde ve kısa sürede tamamlanmaktadır. Konu ile ilgili yapılan ön çalışmalar, görüşmeler ve araştırmalar daima haklı tarafın lehine bir sonuç amacıyla titiz şekilde sürdürülmektedir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç