İZMİR DEDEKTİFLİK ÇALINTI OTO ARAŞTIRMASI


İzmir Dedektiflik Çalıntı Oto Araştırması

Dünyada insanlar kendi ulaşımlarını ve ihtiyaç duydukları her türlü taşınabilir gıda maddesinin, ticari faaliyetlerin tamamında kullanılan araç, gereç ve ticarete konu olan malların bir yerden başka bir yere taşınması için yaygın olarak kullanılan motorlu taşıtlarla gerçekleştirmektedir. Bazı kötü niyetli kişiler kısa yoldan para kazanmak amacıyla dünya genelinde çok farklı  makine,ürün, cihaz, alet ve motorlu taşıtların hırsızlığını yapmaktadırlar. İnsanlar motorlu taşıtları(otomobil, kamyon, otobüs, minibüs, midibüs,  motosiklet,tır ve tır çekicisi) gibi karayolları motorlu vasıta araçlarını öncelikle çaldıktan sonra maddi çıkar elde etmek için bütün olarak ya da parçalara ayırarak satmak amacıyla çalarlar. Ayrıca oto hırsızlığı yapan kişiler çaldıkları araçları halk dilinde ikiz plaka olarakadlandırılan, aynı model marka başka bir aracın plakalarını takarak kullanmak için, araç kullanma nefsini tatmin etmek amacıyla macera, kendinden söz ettirme, kendini önemli hissetme ya da iştirak edeceği bir suçta kullanmak için motorlu nakil vasıtalarını çalarlar. Bunun yanı sıra bazı insanlar hırsızlık hastalığı olarak bilinen kleptomani hastalığına yakalandıkları için devamlı hırsızlık yapma ihtiyacı duyduklarından bu hislerine motorlu taşıt kullanma zevki de eklendiğinde tehlikeli birer oto hırsızına dönüşmektedirler.

Aracın Çalınmasına Karşı Alınacak Önlemler

Günümüzde herhangi bir nedene dayandırılarakfazla sayıda motorlu taşıt çalınmaktadır. Sizler de aracınızın çalınmasını önlemek amacıyla bazı önlemler alabilirsiniz. Bu önlemlerin başında aracını direksiyonuna baston kilit takmak, araca yok ise alarm güvenlik sistemi taktırmak gelmektedir. Bunun yanı sıra araca uydu üzerinden yerini sürekli görebileceğiniz GPS ve GPRS sistemi taktırmanız aracın çalınması durumunda yerini internet üzerinden veya cep telefona gelen mesaj ile anında tespit ederek çalınan aracın yeri tespit edilebilmektedir.Aracı kullanmadığınız zamanlarda devamlı kapalı otoparklara park etmeniz de bir önlemdir. Aracı açık otoparka park edeceğiniz zamanlarda ise park edilen otoparkın güvenlik kamera sistemi ile denetlenip denetlenmediğini kontrol edilmelidir. Kamera sistemi bulunmayan otoparklara araç bırakılmamalıdır. Aracın yedek anahtarını nerde veya işyerini çekmecelerinde, anahtarlıkta masada bırakmamak son derece önemli bir önlem olacaktır. Araçla seyir halinde iken herhangi bir ihtiyaçtan dolayı durarak araçtan ayrılmak zorunda kalındığında kesinlikle aracı çalışır vaziyette bırakmamak, aracınızın anahtarını üzerinde bırakmamak ve araçtan ayrılırken tüm camları kapatmak ve aracın kapılarını kesinlikle kilitlememek aracınızın çalınmasını önleyecektir. Aracınızın anahtarı üzerinde unutulduğu takdirde çalınması halinde sigorta şirketleri hiçbir şekilde zararı karşılamamaktadır. Bir davete icap edildiğinde veya yemek yeme ve benzeri ihtiyaçların karşılanması ile ilgili gidilen restoran ve benzeri mekânların otoparklarında anahtarı mümkün olduğunca valeye teslim etmemek, valeye aracın ve anahtarının teslim edilmesi halinde aracı teslim edilen kişiden teslim edildiğine dair herhangi bir belge, numara veya kart şeklinde bir teslim belgesi almak da son derece önemlidir.

İzmir Dedektiflik: Çalıntı Oto Araştırması

İzmir Dedektiflik Hizmetleri yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ile almış olduğu çalıntı oto araştırma hizmetlerini başarı ile gerçekleştirerek, çalınan binlerce aracın bulunmasını sağlamıştır. Sizler de aracınız çalındığında öncelikle derhal aracın çalındığı bölgeye en yakın kolluk birimine (Jandarma, Polis karakolu) ya da o bölgenin yetkili Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunarak şikâyetçi olmalısınız.

Sizler kolluk görevlileri tarafından yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda aracın bulunması ile ilgili bir sonuç elde edilemediği takdirde çalınan aracınızın bulunması ile ilgili profesyonel yardım almak istediğinizde İzmir Dedektiflik merkezini 7 gün 24 saat kurumsal müşteri danışma hattı 444 7 635 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerindedetaylı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç