İZMİR DEDEKTİFLİK MARKA SAHTECİLİĞİ ARAŞTIRMASI


İzmir Dedektiflik Marka Sahteciliği Araştırması

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de firmaların üretmiş oldukları ürünlerin ve hizmetlerin kişiler tarafından bilinmesi, duyulması ve tanıtılması amacıyla markalaşma yoluna gidilir. Marka Dünya genelinde beğenildikçe kalitesi onay görür ve bu esnada bu markanın kalite gelirinden faydalanmak isteyen marka taklitçisi kişiler bu durumdan yararlanmak ister, marka sahteciliği yaparlar. Marka,bir firmanın  diğer rakipleri arasında kendi kalitesini ve değerini gösteren bir tescil belgesidir. Bir firma ürettiği veya verdiği hizmetin veya hizmetlerin diğer firmalarca üretilmiş malların ve hizmetlerin farklılıklarıyla birbirinden ayrılmasını sağlayan işlemi marka tescili yaparlar. Marka tescili  sahiplenilen bir haktır. Marka, kişilerin isimleri de dahil olmak üzere malların biçimlerinin, boyutlarının, ambalajlarının, harflerin, fontların, çizim haliyle iki boyutlu olarak görülebilen ve bunun gibi biçimlerde de gösterilebilen kaşe, matbaa, serigrafi ve bunun gibi baskı sistemleri ile el ile veya elektronik ortamda elektrikli makinalar ile basılabilen kopyalanarak çoğaltılabilen ve yayınlanabilen çoğaltılması mümkün olan her türlü simgeyi ve işaretleri içermektedir.

Markaların sahiplerinin dünya çapında tanınmış firma sahipleri olmaları nedeniyle sık sık taklit edilirler ve tanıtım güçleri nedeniyle de bu konu sık sık markaların başına gelir. Markaları yasalara uygun olmayarak taklidini yapan kişiler, taklit ettiği marka sahiplerinin ciddi miktarlarda ekonomik kayıplarına neden olmaktadırlar. Bu nedenle marka sahipleri markalarını korumak amacıyla marka taklitçilerine karşı büyük bir savaş içindedirler. Geniş çaplı araştırmalarını markalarını taklit eden firmaların toptancılarına, sevkiyatın yapılıyor olduğu depo ve toptancılara, marka taklidinin üretimlerinin yapıldığı yerlere ve son kullanıcıda satılan yerlere kadar sürdürürler. Dünya üzerinde marka sahteciliği  yapan ve marka taklitçiliği yapan firmaların bir çoğu marka sahibi firmaların yasalara aykırı ve izinsiz olarak markalarını sahtecilikle kullandıkları için açtıkları davalar ile marka taklitçiliği yapan firmalar iflasın eşiğine gelmiştir. Bu durum marka sahteciliği yapan firmaların başlarını büyük derde sokar.Bir çok marka sahteciliği ve marka taklidi üretim yapan firma bu nedenle iflas etmiş ve bu üretimlerine son vermiştir.

Marka Sahteciliği Yapan Firmalar İflasın Eşiğine Gelirler

Markaların korunması yönünde Dünya genelinde kanunlar çıkartılmıştır. Marka sahibi firmalar marka sahteciliği yapan firmalara karşı açtıkları savaşı, gelişmiş dünya ülkelerinin hükümetlerine görüşlerini ve tavsiyelerini bildirerek markaların korunması yönünde bu kanunların çıkartılmasını sağlamışlardır. Bu marka koruma kanunlarına yönelik maddelerde markayı izinsiz, haksız ve yasalara aykırı olarak kullanmakta olan marka sahteciliği yapan firmaların ciddi anlamda çok büyük para ve hapis cezaları ile ilişkilendirildiğini görmekteyiz.

25 yıllık tecrübesi ile İzmir Dedektiflik A.Ş. 550 dünya devi olan marka firmalarının avukatları ve hukuksal işlerini sürdürmek üzere birlikte hareket ederek markalarını izinsiz ve haksız olarak kullanan kişi ve kişileri bulunması için mücadele ederek bu markaların korunması sürecinde bulunmuştur. Yasal sürecin başlatılması için markayı kullanarak üretim yapan kişi ve kişilerin bulunması için firmamız, başlattığı marka sahteciliği araştırması ve takibi ile üretimin yapıldığı yerden dağıtımının yapıldığı yere kadar adreslerini tesbit ederek, toptancıların, son kullanıcılara satılan yerlere kadar bulur, yasal sürecin başlatılması için çaba gösterir ve marka sahiplerine bu konuda destek  olur.

Siz de markanızın başkaları tarafından taklit edildiğini, ürününüzü taklit edildiğini  ve isminizi kullanarak sahtecilik yapıldığını düşünüyorsanız yasal sürecin başlatılması için oluşturacağınız takip talebinizi bize ulaştırdığınızda profesyonel ekibimiz 7 gün 24 saat size destek verecektir.
Bizi 444 7 635 numaralı kurumsal müşteri danışma hattımızdan arayarak frima yetkililerimiz ile yapacağınız görüşme ile ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç