İZMİR DEDEKTİFLİK PERSONEL ARAŞTIRMASI


İzmir Dedektiflik Personel Araştırması

Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren gelişmiş firmalar personel takibi ve araştırması konusunda uzun yıllardır çalışmalar yapmakta ve kendi bünyelerinde oluşturdukları güvenlik, istihbarat ve araştırma birimleri ile büyük önem arz eden personel takibi ve araştırması faaliyetlerini yürütmektedirler. Personel takibi ve araştırması özellikle firmalar için güvenlik, gizli bilgilerin korunması, personel görevlendirmeleri gibi konularda şirketler için ihtiyaç duyulan önemli bir alan olarak öne çıkmakta ve her geçen gün önemini daha da arttırmaktadır. Kendi bünyesi içerisinde güvenlik, istihbarat ve araştırma birimleri bulunduramayan şirketlerse bu alanda ihtiyaç duydukları hizmetleri özel dedektiflik firmalarından karşılamaktadırlar.

Dünya genelinde kendisini kanıtlamış ve sektörlerinde söz sahibi olan firmalar çalıştırdıkları personellerin öncelikle verimliliklerini arttırmak, güvenilirliklerini ve sadakatlerini ölçmek ve firmaya sağladıkları katkıları tespit etmek amacıyla personel takibi ve araştırma hizmetlerinden faydalanmaktadırlar.

Özel dedektiflik hizmetleri kapsamında sunulan personel takibi ve araştırması hizmetlerine örnek olarak verilebilecek hizmetler;

Cv Doğrulaması

İşe alınacak personelin hedeflenen pozisyon için uygun olup olmadığı, güvenilirliği, geçmişte çalıştığı işyerlerinin ve CV’sinde belirtmiş olduğu bilgi ve referansların doğrulunun araştırılması.

Belge Doğrulaması

Konusunda uzman bir çalışanın işe alınması aşamasında, iş başvurusunda bulunan kişinin uzman olduğunu gösteren diploma, yüksek lisans belgesi, sertifika, ruhsat ve resmi belgelerin doğruluğunun araştırılması.

Hırsızlık Suçu İle İlgili İşlemler

Firma bünyesinde bulunan her türlü araç, gereç, ticari ürünler ve fikirlerle ilgili hırsızlık suçunun gerçekleşip gerçekleşmediğinin araştırılması. Bunun yanında, stratejik birimlerde görev yapan geniş yetkiye sahip; şirket ortağı, yönetim kurulu üyesi, genel müdür ve şirket müdürü gibi personellerin, resmi evraklarda usulsüzlük yapmak sureti ile şirketin maddi kaybına neden olmasıya daşirket kasasından sahte belgeler düzenlemek suretiyle kasadan para çalınması gibi olaylarının araştırılması.

Rüşvet Ve Kötüye Kullanma

Şirket bünyesinde satın alma gibi hassas birimlerde görev yapan personelin herhangi bir rüşvet, para alma, para verme, hediye adı altında değerli hediyeler kabul ederek kendisine verilen yetkiyi kötüye kullanmak sureti ile şirketi maddi kayba sürüklemesi gibi konuların araştırılması. Bunun yanında, firmada çalışan personelin araç, gereç ve firma imkânlarını kendi şahsi işinde kullanarak firmayı maddi ve manevi zarara uğratması gibi konularda yapılan araştırmalar. Firmanın ürünlerinin bulunduğu depolarda görev yapan personelin isteyerek veya isteği dışında malların depodan dışarı çıkarılması veyahut bazı art niyetli depo çalışanlarının depoda var olan malları satmak suretiyle gelir elde etmesi ve satılan malları da sahte evrak düzenleyip depo stoklarından duruyor olarak göstermesi gibi durumların araştırılması.

Firma İtibarını Zedeleyecek Davranışların Araştırılması

Firma çalışanları arasında yaşanabilecek, ciddiyetsiz iş yapma, laubalilik, firmada çalışan personelin karşı cins ile yakınlaşması, aşk yaşaması, cinsel birliktelik kurması gibi durumların araştırılması. Firmada çalışan üst düzey genel müdür, müdür, kısım amiri ve şef pozisyonundaki personelin kendi altında çalışan diğer personele mobbing uygulamasıveya cinsel taciz eylemi gibi durumların araştırılması.

Firmalar yukarıda belirtilen ve buna benzer konularda, özel dedektiflik firmalarından personel takibi ve araştırması hizmeti alma yoluna gitmektedirler. Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ile ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde faaliyet gösteren sayısız holding, anonim şirket, kolektif şirket, limitet şirket ve şahıs şirketlerinin çalışanlarını araştırarak sayısız araştırma hizmeti vermiştir.

Sizde firma çalışanlarınızın usulsüz iş ve işlem yaptıkları konularında şüpheye düşüyorsanız bu konunun araştırılması ile ilgili taleplerinizi firmamızın 7 gün 24 saat ulaşılabilen 444 7 635 numaralı kurumsal müşteri danışma hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç